Hledání privátu

21. ledna 2013 v 10:27 | tmobilek89 |  Privát
V Dublinu je možné bydlet na kolejích, tak jako u nás, jen ceny jsou tak vysoké, že se vyplatí si najít privát sám. Navíc jsou tu na zahraniční studenty zvyklí, a tak existuje několik stránek, kde studenti nabízí volné pokoje. Dala jsem na doporučení ostatních a rozhodla se prvních pár dnů v Dublinu strávit na hostelu. Během té doby jsem si chtěla najít nějaký privát. Je možné byt hledat už v ČR, ale chtěla jsem si byt nejdříve prohlédnout, než se tam nastěhuji. V inzerátech můžu sice popisovat spoustu hezkých věcí, ale skutečnost může být úplně jiná.

Každý den jsem prohledávala tyto dvě stránky s nabídkami:
a obvolávala jsem nebo psala jejich nájemníkům.

První dva byty, které jsem navštívila mě moc neuchvátili. U prvního na mě slečna zapomněla, takže jsem to po půl hodině čekání v nevlídném počasí vzdala a vrátila se na hostel. Nakonec mi zavolala znovu, že se mi omlouvá, a že se mám znovu stavit. Na schodech jim však nešlo světlo, v kuchyni zapáchaly odpadky a pokoj s dvoupatrovkou byl opravdu velmi malý a řádně neuklizený. Cena tomu zdá se odpovídala.

Druhý byt byl asi 20min od centra, takže jsem se trochu prošla, ale působil na mě lépe. Byl sice maličký s dvěma ložnicemi a spojeným pokojem kuchyně-obývací pokoj, ale dva Brazilci, kteří mi byt ukazovali byli sympatičtí. Bohužel ani tento byt se mi díky své velikosti a nepořádku v něm moc nezamlouval. A tak jsem se rozhodla ještě počkat a hledat dál.

Další den jsem se pustila do další prohlídky. První byt na mě čekal opět na North Circuit Road, poměrně vzdálený od centra. Slečna - Brazilka byla ale tak "milá" a "velmi usměvavá", že mě naprosto odradila. Vrátila jsem se zpátky na hostel, jelikož další prohlídka na mě čekala za hodinu. Stále procházky v tomto počasí jsou velmi nepříjemné. Nejraději by se člověk zavrtal do postele a spal a spal. Místo toho jsem se musela zas vrátit zpět. Před bytem mi slečna nebrala telefon, ozývala se jen hlasová schránka, tak jsem to po 15 minutách vzdala. Kvůli ní si zdraví skutečně ničit nehodlám. Měla sice snahu se mi ozvat, ale vzdala jsem to.

Nakonec jsem si uvědomila, že po všech potížích, které jsem měla s hledáním bytu, se uspokojím s bydlením na hostelu:
Klady:
+ cenově srovnatelné s priváty
+ v ceně: snídaně, úklid, toaletní papír, společná kuchyňka (se sporákem i lednicí)
+ člověk zaplatí jen za dny, kdy na hostelu skutečně je (pokud jede člověk na dva týdny (Velikonoční prázdniny) domů, nemusí za tyto dva týdny platit, jako by tomu bylo u privátu)
+ spoustu lidí, se kterými si můžete procvičit angličtinu
+ teplá sprcha
+ TV/Wii/kulečník/stolní fotbálek
+ wifi v celém přízemí
+ strategické místo - v polovině cesty mezi Bolton a Kevin Steet, pár minut do centra, v okolí Lidl

Zápory:
- wifi na pokoji je snad jen v prvním patře
- hluk (občas na pokoji, ve společenských místnostech), ale existuje i bublinková místnost, kde je klid
- každý má jen svůj šuplík pod postelí, kde si může dát své věci a uzamknout je
- chladno
- méně soukromí
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama