Sport na DIT

21. ledna 2013 v 19:40 | tmobilek89 |  DIT

Taekwondo

Jelikož už se druhým rokem věnuji taekwondu a nechtěla jsem na něj zanevřít ani v Dublinu, rozhodla jsem se už před odjezdem kontaktovat taekwondo klub, který funguje v rámci DIT (taekwondo@dit.ie). Odpověď mi přišla sice až první týden, kdy jsem byla v Dublinu, ale potěšila mě. Trenér mi odepsal, že se můžu připojit a že přihlášku přinese na první trénink, který začíná v úterý v 20:30 na Kevin Street.

Tak jsem byla na svém prvním tréninku taekwonda. Musím uznat, že tam mají velmi kvalitní a moderní zázemí včetně sportovní haly. Jen trenér si stěžoval, že by nám to tam klouzalo, tak jsme ze začátku tréninku museli poskládat na zem skládačku z molitanu nebo podobného materiálu. Jelikož byl začátek semestru, přišly jsme jen dvě holky, z toho ta druhá slečna trénink moc nezvládala a stále se jí točila hlava. Tak jsme spíše trénovali jen my dva s trenérem. Ten byl však velmi pozitivní a usměvavý.

Pokud bych měla srovnat tréninky tady a u nás na VUT, tak je to nesrovnatelné. Na obou je sice zábava, ale tady je to jen lehký čajíček oproti tomu, co děláme u nás. Nejprve lehké roztažení, rozehřátí a pak jsme zkoušeli do různých typů lap kopat. Při kopu dopředu jsem stála jako terč se štítem (velkou lapou) a trenér do mě kopl. Jen nějak neodhadl sílu svého kopu, tak jsem to pak nějakou dobu musela rozdýchávat. Strašně se mi omlouval, ale po chvíli už to bylo dobré. Jen jsem se asi dost lekla. Zkoušeli jsme i úniky se sevření ruky a boxování se speciálními rukavicemi. Nakonec jsme se protáhli.

Trenér se mě ptal, jak dlouho dělám taekwondo a kolik mám pásků. Byl překvapen, že ani po roce nenám ani jeden, že na to mám. Tak mě to potěšilo. Ono ta úroveň u nás a tady bude asi trochu jiná. Po hodině tréninku jsme skončili.

Více na odkazu pod DIT Club's leaflet zde.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama