Uvítací týden

22. ledna 2013 v 18:54 | tmobilek89 |  DIT
V rámci DIT je pro nováčky Erasmáky přichystán uvítací týden, který slouží k seznámení se a vyřizování organizačních věcí spojených se studiem. Pondělí je volné a je určené k aklimatizaci popřípadě k příjezdu do Dublinu.

Vyhlídková jízda autobusem po Dublinu

V úterý byla pro nás nachystána projížďka Dublinem. Pokud se vám poštěstí tato možnost, vyhněte se jí. Ano, potkala jsem tam příjemnou slečnu z Guadalope, která studuje Finance a obchod v Paříži a hezky jsme se popovídaly, ale celkově projížďka za moc nestála. Hodinu a půl jsme se trmáceli uličkami Dublinu, abychom se přes zamlžené sklo dívali na téměř stejné uličky a parky. Pokud má člověk zájem seznámit se s Dublinem, je lepší si počkat na lepší počasí a projít si Dublin sám po svých.

Registrace

Ve středu byla na pořadu dne registrace. V jedenáct hodin jsme se měli dostavit na univerzitu na ulici Kevin Street. Měla jsem to jen kousek, protože se hostel nacházel na strategickém místě mezi ulicemi Bolton a Kevin Street, kde sídlí DIT. Hned u vchodu jsem zahnula vlevo a pak už se hromadila skupinka Erasmáků. Podepsala jsem se na prezenční listinu a vešla do auly.

Na informační schůzce, která trvala asi dvě hodiny, jsme se dozvěděli nějaké informace ohledně knihoven. Oficiální stránce se můžete dočíst víc (http://dit.ie/library/). K vstupu stačí jen studentská ID karta.

Dále přišli dva zástupci ze studentské unie, kteří nám řekli, co všechno nabízí, že bychom měli zkusit a zapojit se do co nejvíc aktivit, protože tady máme jedinečnou šanci s tím začít a poznat nové aktivity a lidi.

Dalšími hosty informační schůzky byla taky kaplanka, sestřička ze zdravotního centra, zástupci kolejí a sportovních aktivit, kterých DIT nabízí opravdu spoustu. U vchodu nám ještě místní studenti nabízeli lístky s informacemi o stránce s nabídkou místních party apod.

Po informační schůzce jsme měli nějakou dobu čas. Registrace se totiž konala na Augnien Street a probíhala postupně, takže jsem se podle mailu, který mi přišel nedávno, měla dostavit, až na 14:30. Vrátila jsem se tak na chvíli do hostelu, abych se naobědvala.

Při cestě na Augnien Street jsem se trochu zatoulala, ale nakonec jsem ji za pomocí mapy našla. Registrace měla probíhat v druhém patře online v počítačové místnosti, ale jelikož měli nějaké technické problémy, museli nás nakonec přesměrovat do přízemí, kde přihlašovali studenty neevropských zemí. Po cestě jsme sice ztratili koordinátorku, ale vzájemnou pomocí jsme nakonec našli místo, kde jsme měli jít.

U registrace je nezbytné znát ID číslo studenta, které přijde v rámci registračního mailu, dále irskou adresu (pokud ještě nemáte privát, můžete uvést adresu hostelu nebo vašeho přechodného bydliště v Dublinu) a telefonní číslo. Pak vám udělají na místě fotku a během několika minut dostanete svou studentskou ID kartičku. Bohužel mi popletli jméno, ale to se dá vyřídit v studentském centru (je vhodné to však učinit jindy, než v den registrace, kdy má každý spoustu jiných starostí).

Po registraci se konal opět na Kevin street rozřazovací test z angličtiny, pro všechny, kdo si chtěli zapsat předmět English for Academic Purpuse (EAP). Bohužel jsem se ho nemohla zúčastnit, jelikož jsem byla nucena ihned po registraci navštívit zdravotní centrum.

Dneska jsem si byla vyřídit chybu v mém příjmení na studentské kartě. Stačilo jen zatím na Augnien Street, kde se nachází Student Services a tam vše během pár minut vyřídili a vytiskli mi novou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama