Výběr předmětů

30. ledna 2013 v 18:00 | tmobilek89 |  DIT
Jelikož jsem nějakou dobu studovala všechny předměty a nemohla jsem se stále rozhodnout, tak jsem se rozhodla trochu načerpat informace od ostatních. Nejprve jsem zašla za svým koordinátorem Dr. Dunphym. Ten mě jen odkázal na stránky dit.ie s rozvrhy, takže mi moc nepomohl.

Navštívila jsem tak nějaké hodiny a na jedné jsem se seznámila s jedním Erasmákem, se kterým jsem se později i setkala. Doporučil mi, které předměty není moc vhodné studovat, buď z důvodu, že profesorovi nelze příliš rozumět, že se vyžaduje od studentů hodně a nebo že daný předmět je příliš těžký.

Image and Video Compression - dobrý předmět, jen na zkoušce dostanete čtyři otázky a ke každé musíte napsat tak tři celé A4.

Advanced Graphics and Rendering - učiteli nejde příliš dobře rozumět a není příliš vstřícný ke studentům.

Dále viz odkaz.

Takže jsem se rozhodla raději studovat předměty bakalářského studia.

Ještě předtím než jsem se setkala s tímto studentem, jsem ale napsala na studentskou unii (stránky, dawn.ohiggins@ditsu.ie). Pomohli mi nejen kontaktovat dalšího studenta (irského), který mi sice poradil některé magisterské předměty, ale jeho rad jsem nakonec nevyužila. Dále mi také pomohli s přístupem na mail (stránky, jméno: studentské ID, heslo: datum narození, např.20111990). Další kámen úrazu byl přístup ke školní wifi. Tam musíte opět zadat své ID a heslo jako u emailu.

Musím říct, že pan Dunphy je velmi nespolehlivý člověk. Paní O'Shaughnessy byla velmi vstřícná a nápomocná, ale s panem Dunphym je to velmi složité. Nejdříve mi nabídl, že si můžu vybrat předměty z modulu, ze kterého chci a sám mě upozornil na School of Computing, i když nejsem pod ní přihlášena, že by mě některé předměty mohly zajímat. Tak jsem napsala jedné profesorce z oboru DT211 (Databeses), která mi oznámila, že nejprve musím být zapsána pod the School of Computing, abych tam mohla studovat.

Tak jsem samozřejmě hned psala panu Dunphymu, abych zjistila, co je k tomu potřeba, že bych ráda studovala předměty z modulu DT211. Jeho odpověď byla velmi krátká a stručná. Mám mu prý říct nejprve, jaký kurz je, DT211 prý vůbec nic neznamená. Také mu mám napsat, kdo to má na starosti a kde to je. Jsem sice na Erasmu poprvé, ale takové věci by snad měl vědět ON!

Navíc mi před pár dny slíbil, že mi domluví schůzku s panem Duignan, zřejmě garantem oboru Computing, a asi na to zapomněl, protože ohledně této věci mi vůbec nic pak nenapsal.

Nakonec mě přeposlal na pana Shane Mulligana (shane.mulligan@dit.ie), který je koordinátor na School of Computing. S ním jsem si domluvila schůzku, abychom probrali mé možnosti. Již v mailu jsem mu vysvětlila svou situaci.

Při osobním setkání se mě hned zeptal, co jsem si teda vybrala. Tak jsem mu řekla, že jsem si vybrala tři předměty, ale že se mi matematika kryje s Irish Cultural Studies, takže to asi ne. Udělal si kopii mého studentského průkazu a šli jsme do jedné kanceláře, kde jsem jim sdělila, co jsem si vybrala. Řekl mi, že je trochu problém při změně fakulty, že jsem to měla vědět již před odjezdem při výběru předmětů, ale všichni mě ujišťovali, že si můžu předměty vybrat až tady a nedali mi žádné informace o předmětech, takže výběr byl dost složitý. Když jsem se ho například zeptala, o čem předmět Internet Apps & Web Devlopment je, tak se na mě tak divně zatvářil a prohlásil, že tam přece budeme programovat asi nějakou webovou aplikaci za použití Javy nebo tak něco.

Když jsem si tedy vybrala všechny předměty, přepsala jsem Learning Agreement (vytiskla jsem druhou stranu LA, kde jsem napsala předměty, které si ruším a které budu mít místo nich). LA jsem vytiskla a zanesla ho koordinátorovi panu Mulliganovi. Na přepsání LA máte měsíc, takže času je dost, ale samozřejmě je nejlepší to udělat co nejdříve.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama