Knihovny

7. února 2013 v 11:27 | tmobilek89 |  DIT
Na DIT je knihovna v každé z budov univerzity. Všechny tři, ve kterých jsem zatím byla nabízí pochopitelně téměř to samé. Podrobnější informace si můžete přečíst zde. Všechny knihovny poskytují dostatek odborné literatury, nabízí PC s internetem, tisk a také stoly pro práci na notebooku nebo studium. V knihovnách je přísný zákaz konzumace jídla a pití (kromě vody) a samozřejmě nutnost dodržování absolutního klidu, což má i své kladné stránky, když potřebuje mít člověk opravdu klid.

Bolton Street

Už samotná budova na Bolton Street se mi až tak nelíbí. Zvenku vypadá hezky, ale uvnitř až tak atraktivní není. Výjimkou je však společenská část s pingpongovým stolem a kavárnou/restaurací. Do budovy se dá dostat buď hlavním vchodem za pomocí aktivované studentské karty nebo bočním vchodem z ulice King's Inn Street, kudy se dostanete do budovy volně. Knihovna na mě působí stejně. Je docela malá. Jednu část tvoří regály s knihami, kolem nichž jsou umístěny stoly a pak je tu další část, kde se nachází počítače. Uprostřed se nachází několik pohovek. Celkově knihovna působí trochu stísněně, takže mi jedna návštěva tady stačila. Pokud byste chtěli knihovnu navštívit, můžete bez jakýhkoliv nutností vstoupit dovnitř, aniž byste se nějak prokazovali. Knihovna se nachází o patro výš než je kavárna/restaurace. Dostane se k ní po schodech u kavárny. Otevírací hodiny knihovny jsou zde.

Kevin Street

Budova univerzity na Kevin Street na mě působí zřejmě stejně jako na Bolton Street. Jedná se taktéž o starší budovu, která v nedávné době neprošla žádnou rekonstrukcí. Jelikož většinu hodin mám v této budově, šla jsem navštívit zdejší knihovnu. Po strávení celého odpoledne tady můžu říct, že je to knihovna přijatelná. Knihovna se nachází ve druhém patře budovy zvané Annex (levá část budovy). Zabírá téměř celé patro, takže je velmi prostorná. Nabízí spoustu stolů, u kterých lze pracovat, i různá zákoutí pro studium ve skupině. Nachází se zde i speciální část pro tisk. Dvě nevýhody, které jsem však objevila, jsou, že stoly jsou příliš úzké, aby se na ně pohodlně vešel notebook a sešit na poznámky, takže člověk musí sedět našikmo a také je tu docela chladno, takže je dobré si vzít s sebou teplý svetr. Otevírací hodiny knihovny jsou zde.

Pokud hledáte místo, kde můžete jíst a kde je tepleji, tak si zajděte o patro níž. Nachází se tam Snackery, tedy velká místnost se stoly a pohovkami. Jen se musíte připravit na to, že tam nenajdete takový klid jako v knihovně, ale za to příjemné teplo to jistě stojí.

Aungier Street

Nejmodernější budovou DIT je asi budova na Aungier Street. V této budově mám hodiny angličtiny a irské kultury. Působí velmi příjemně. Využila jsem zde služeb jak zdravotního centra, tak i studentského centra. Knihovna je taky docela hezká a prostorná, je tu o něco málo stolů méně než na Kevin Street. Navíc je z okna opravdu hezký pohled na protější stranu budovy. Dalším kladem knihovny je velikost stolů, která je dostačující, takže si může člověk rozložit všechny potřebné věci, jak chce a pracovat. Do knihovny však potřebujete studentskou kartu, pomocí které si otevřete vstupní branku. Knihovna se nachází v prvním patře a dostanete se k ní po schodech u vchodu z Bishop Street (vedle Národního archívu). Otevírací hodiny knihovny jsou zde. V každé knihovně je možnost tisku. Stačí zajít k tiskárnám a na zdi se nachází "magická" krabička, pomocí které si můžete nabít kredit. Stačí zadat studijní číslo, kde D změníte na 8. Nezadáte tedy D12126206, ale 812126206. Dále je vyžadováno zadání hesla (datum narození). Automat přijímá 1 nebo 2euro. Jedna kopie vyjde na 0.05euro. Pak si na kterémkoliv PC zadáte tisk vašeho dokumentu a po přihlášení k jakékoliv tiskárně se vám vytisknou vámi zadané dokumenty.

Více zde.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama