Setkání se spolužákem

7. února 2013 v 19:18 | tmobilek89 |  DIT
Jelikož jsem změnila obor a vybrala jsem si bakalářský obor, měla jsem tu možnost, že jsem byla ve třídě s jedním spolužákem z FITu. Z Brna jsme se však neznali, takže jsem se s ním přes paní Studenou zkontaktovala (od ní jsem dostala jméno) a shodou okolností jsme se potkali ve škole, když jsem seděla v knihovně a on o patro níž v Snakery.

Byla jsem dost zmatená z nové školy, takže jsem potřebovala nějaké informace. Velmi příjemně jsme si spolu popovídali. Byl tady už i během zimního semestru, a tak mi řekl pár užitečných poznatků.

Irští studenti jsou zřejmě ne tak zdatní jako studenti z ČR. Protože úroveň předmětů je sice dobrá a předměty jsou prakticky zaměřené, na druhou stranu se toho od studentů moc neočekává, takže se není čemu divit, že na druhých cvikách z Internetových aplikací jsme vytvářeli jen tabulky. Ujistil mě však o tom, že není složité předmět udělat.

Pro splnění předmětu je potřeba pouhých 40% bodů, což znamená, že toho lze dosáhnout už během semestru, jen se musí člověk zúčastnit zkoušky, i kdyby třeba jen odevzdal čistý papír.

Taky mi říkal, že irští studenti o zahraniční studenty moc zájem nejeví. Setkal se prý s pár irskými holkami, které při jen zmínce o ČR přestali mít o další konverzaci zájem.

Vyprávěl mi také o irské nemocnici, kterou musel navštívit. Připadal si jako u řezníka. Prý ležel vedle lidí, kteří umírali a na doktora je tam čekací doba 13-16hod, takže jsem byla ráda, že jsem ji nemusela navštívit a došla jsem do zdravotního centra, které existuje v rámci DIT.

Praktickou radou bylo také to, že bych se měla vyhýbat ulicím Railway Street a Summerhill, kde je to velmi nebezpečná a i on se dostal do potyčky, naštěstí se s kamarádem zachránili, ale jistě to nebyl příjemný zážitek. Uvědomila jsem si, že při hledání bytu jsem se kolem těchto ulic pohybovala, takže jsem ráda, že jsem si nakonec v těch místech byt nenašla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama