Předměty

13. března 2013 v 15:27 | tmobilek89 |  DIT

Databases 1

V poslední době se toho zajímavého dělo spíše jen co se týká taekwonda. Ale i ve škole se něco začalo dít. Každý druhý týden jsme psali ten z databází, na které jsem se připravovala až ráno ve škole před cviky, takže obtížnost moc vysoká nebyla. V rámci databází jsme dostali týmový projekt (20% známky), na který jsem byla přiřazena k dvěma irským studentům. Cílem projektu bylo vytvořit ER a Use Case diagram, naprogramovat databázi a přidat několik příkazů pro práci s ní. Nakonec jsme museli vytvořit krátkou prezentaci a předvést ji ve cvikách a předvést své individuální příkazy pro práci s databází jako je select, update apod. Měli jsme na to něco málo přes měsíc a nebyl v tom žádný větší problém. Základy jsme dostali na cvikách.

Zkouška se pak konala 14.5. a trvala dvě hodiny. Nebyla složitá, jen na to bylo tak akorát času, takže se člověk nesměl moc zdržovat. Na zkoušce bylo za úkol nakreslit ER diagram společně s PK a CK a dále několik otázek čistě na zápis příkazů pro úpravu či vytvoření tabulek databáze.

Celkově jsem dostala z předmětu: 80%.

Internet Apps & Web Development

V tomto předmětu jsme každý týden měli cvičení, na které bylo vhodné chodit, jelikož jsme za ně celkově mohli získat 10% celkové známky. Psali jsme větší test, u kterého jsme měli vytvořit opravdu jednoduchou webovou stránku podle vzoru. Test tvořil 40% známky a měli jsme na něj hodinu a půl na cvikách. Poslední část známky (50%) tvořit projekt. Na základě databáze, které jsme si v předmětu Databases 1 vytvořili, jsme vytvořili webovou stránku o minimálně pěti stránkách, která měla s touto databází pracovat. Vytvořila jsem tedy webovou stránku obchodu s mobilními telefony.

Celkově jsem dostala z předmětu: 83%.

English for Academic Purposes

Dalším předmětem, ve kterém jsme dostali něco na vypracování, byla angličtina. Protože týden před Velikonočními prázdninami byl den po svátku sv. Patrika volno, poslední angličtinu jsme měli týden před tím. Dostali jsme za úkol napsat 200-250 slov dlouhé práce, a to dopis kamarádovi, jak jsme prožili svátek sv. Patrika a druhá byla recenze filmu v angličtině. Na vypracování jsme měli také měsíc.

Zkouška se konala poslední hodinu semestru. Nejprve jsme psali hodinu test, který se skládal z odpovědí na jednoduché otázky ohledně článku, což stačilo vypsat z něj, gramatického/významového testu s jednou správnou odpovědí a závěrečnou kratší esejí na téma co mi Erasmus dal a vzal. Druhou částí byla asi deseti až patnácti minutový rozhovor s vybraným partnerem o článku, který jsme si předem vybrali. Vyjádřili jsme každá svůj nároz a pak se nás učitelka ještě ptala na nějaké doplňující otázky.

Celkově jsem dostala z předmětu: 68%.

Irish Cultural Studies

V Irské kultuře jsme měli jako první práci esej o nápisu na budově/soše v Dublinu, která měla mít kolem 800 slov. Dalším úkolem bylo napsat esej o irských Travelers, což je skupinka lidí jako v České Republice Rómové. Za úkol bylo udělat anketu mezi irskými studenty a zeptat se jich na názor na ně, připojit vlastní názor a vypracovat esej. Vyřešila jsem to tak, že jsem si vytvořila dotazník, který jsem pomocí mailu rozeslala svým irským spolužákům a výsledky pak zpracovala. Poslední tématem byla klíčová událost v irských dějinách. Vybrala jsem si Easter Rising a napsala 800slovní esej o této události.

Celkově jsem dostala z předmětu: 68%.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama