Nakupování

7. března 2013 v 18:34 | tmobilek89 |  Každodenní život v Dublinu
Dneska jsme měli s přítelem 4. výročí našeho vztahu a, i když jsme od sebe velmi daleko, tak jsem si chtěla aspoň nějakým způsobem zpříjemnit den. Po dvou týdnech slunečného počasí se obloha zatáhla a začalo opět pršet. To mě ale neodradilo od nákupů.

Muffin

Dneska jsem se zastavovala do Sparu, kde jsem si koupila muffin a jen pro srovnání cen mě stejný muffin, který jsem si před pár dny kupovala v Lidlu a pokud můžu soudit i chuťově stejný, stál dvojnásobně víc než ten z Lidlu.

Hummus

Před pár dny jsem se seznámila s jedním Izraelcem Amirem, díky kterému jsem ochutnala už falafel (kuličky z fazolí, které mají velmi dobodnou chuť jako masové, ale maso v nich vůbec není).
Doporučil mi však i hummus, který se u nich jí velmi často, jak na snídani, oběd, tak i na večeři. Připadá mi to, že ho jí jako Asijci rýži, tedy ke každému dennímu chodu. Jelikož jsem velmi zvídavá, především co se týče ochutnávání nových jídel a chutí, neváhala jsem a zaskočila si po škole do perské restaurace (odkaz), která se nachází na Aungier Street, asi 5 minut od mé fakulty. Obsluha je příjemná a jídlo si můžete sníst tam, nebo v mém případě odnést s sebou. Jelikož jsem hummus nikdy neměla, nemohla jsem objektivně posoudit, jestli byl takový, jaký měl být. Každopádně špatný nebyl a společně s pitta chlebem mi chutnal, a tak jsem se rozhodla se udělat si vlastní.
Abych pravdu přiznala, tak na typickou irskou restauraci či typické irské potraviny (nepočítám irské puby) zde narazíte asi jen omylem. Právě při dnešní cestě Dublinem jsem na jednu zapadlou irskou restauraci narazila. Je tu však spoustu italský restaurací a asijských obchodů a tržišť, kde to zajímavými potravinami jen přetéká. Ještě nikdy jsem nebyla v asijském obchodě, takže jsem tam strávila docela dost dlouhou chvíli, než jsem všechno aspoň zběžně prohlédla. Jedna se nachází i na ulici Drury Street. Každopádně na nějakou natrefíte v Dublinu na každém kroku. Pro přípravu hummusu jsem totiž potřebovala sehnat Tahini.
Tahini je sezamová omáčka, která se připravuje především ze sezamových semínek a olivového oleje a dá se bez problémů připravit i doma; jen potřebujete mixér, což můj hostel neposkytuje, takže jsem se spokojila s tou kupovanou. V obchodě jsem také sehnala nakládanou cizrnu, která je hlavní složkou hummusu.
Další věci jako pitta chleba a citrón se dají sehnat v Lidlu, pro kmín jsem si zaskočila do polského obchodu na ulici Moore Street, kde se nachází i tržiště, kde jsem zase sehnala čerstvou petrželku za přijatelnou cenu.

Taekwondo

Jelikož mě ve středu čekal další taekwono turnaj v Galway, musela jsem si zajít koupit do Elverys Sports chránič na zuby. Byla jsem se předešlý den podívat i někde jinde, ale v tomto obchodě měli největší výběr (jako správná holka jsem se zajímala především o barvu ne tak o velikost, takže jsem se musela od pokladny jednou vrátit, abych si vybrala tu správnou velikost) a také cenově vyšel nejlevněji (cca 6euro, oproti 10euro jinde).

Pošta

Přidám ještě jednu krátkou zkušenost, a to s poštou. Jelikož měla babička narozeniny, rozhodla jsem se jí aspoň potěšit pohledem z Dublinu. V "zeleném obchůdku se suvenýry" (odkaz) jsem koupila 3 pohledy/1euro (mimochodem mám v plánu se tam určitě vrátit, protože na rozdíl od českých obchůdků (aspoň se mi zdá) se suvenýry, tam mají docela originální a hezké eventuální dárky). Největší a nejznámější pošta se nachází na O'Connell Street, takže ji rozhodně nemůžete minout. Obálku se známkou tam seženete za 1euro a nestojíte tam ani velké fronty, jak je aspoň já znám z českých pošt. Takže stačí napsat adresu a vhodit do správné schránky (Dublin/mimo Dublin), která se nachází uvnitř pošty.

Sushi

Poslední moje zastávka dneska směřovala do sushi restaurace Kokoro (odkaz), která se nachází nedaleko O'Connell Street. Narazila jsem na ni nedávno, když jsem na dnešek hledala nějaké místo, kde bych si mohla dát sushi. S přítelem totiž chodíme každý rok na naše výročí do jiné sushi restaurace. A tak jsem se rozhodla tuto tradici neporušit a dát si opět sushi. Jelikož mám obvykle problém si něco vybrat, vsadila jsem na jistotu a koupila si bento. Restaurace je sice maličká, ale co do kvality na ni žádná sushi restaurace, kterou jsem zatím v Brně navštívila, nemá (Byla jsem již v Koishi, Sushi Pointu a Momu, ve kterém jsem zatím měla to nejlepší sushi). Kokora ji ale překonala. V restauraci se nachází chladnička, kde si můžete vybrat buď balíčky po dvou sushi různých druhů a nebo bento. Balíček několika druhů sushi, ke kterému dostanete ještě miso polévku. Vybrala jsem si balíček (8,45euro), zaplatila a vydala se zpátky do hostelu, kde jsem si na sushi pochutnala. A musím uznat, že ačkoliv jsem od sushi moc nečekala, tak mě naprosto chuťově překvapilo. Kdo ví, možná si návštěvu ještě zopakuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama