Duben 2013

Glendalough

23. dubna 2013 v 13:31 | tmobilek89 |  Cestování
Jelikož není v Dublinu nic moc co dělat, využívám každé příležitosti, jak se dostat nějak ven. V sobotu jsem měla zkoušku z taekwonda, kde jsem získala žlutý pásek, ale neděli jsme měla celou volnou, takže jsme si s Amirem naplánovali, že se koukneme aspoň do Wicklow, což je pohoří nedaleko Dublinu, přesněji řečeno do Glendalough.

Do Glendalough vyráží každý den dvakrát denně autobus z ulice Dawson Street nedaleko O'Connell Street. Za 20euro jsme si koupili zpáteční lístky. Celou neděli mělo pršet, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme si cestu nerozmysleli, protože aspoň prvních pár hodin bylo krásné docela teplé počasí a svítilo sluníčko.

Do Glendalough jsme dojeli kolem jedné hodiny po klikatých úzkých cestách, takže jsme sice viděli krásnou krajinu kolem nás, ale byla jsem ráda, že jsem po hodinu a půl dlouhé cestě autobusem mohla konečně vystoupit na čerstvý vzduch. Bylo tam docela dost turistů, kteří tam přijeli autem. Autobus je totiž jediná veřejná doprava, jak se na toho místo dostanete, ale díky špatnému jízdnímu řádu bych doporučovala raději si najmout nebo jet tady autem, aby člověk nebyl tolik vázát.

V okolí Glendalough se nachází zajímavý hřbitov společně s kulatou věží a pokud se vydáte asi 1,5km proti proudu řeky, dostanete se kolem Lower Lake jezera k Glendalough jezeru, kde se nám naskytl pohled na celé údolí. Počasí se stále drželo, takže jsme se vydali do kopce k vodopádu. Není příliš vysoký, ale docela hezký. Pokračovali jsme lesem dál, ale po nějaké době jsme už neviděli nic zajímavého, takže jsme sešli zpátky z kopce k jezeru. Na jeho úbočí se nacházela ještě vyhlídka.

Vrátili jsme se zpátky do výchozího bodu, abychom se naobědvali a zjistili naše možnosti. Měli jsme ještě 2,5hodiny, než kolem šesté vyjížděl autobus zpátky do Dublinu, takže jsme se prošli do nedaleké restaurace, kde jsem ochutnala Banoffee Pie, což je koláč se sušenkovým základem, krémem, karamelem a banánem. Dali jsme si i Guinness. Byla to sice zvláštní kombinace, ale díky cenové výši jídelního lístku se nic jiného vybrat ani nedalo. Začalo pršet, takže jsme byli rádi, že se máme aspoň kde schovat.

Nakonec se ale zase ukázalo sluníčko, takže při čekání na zastávce jsme se mohli slunit. Do Dublinu jsme dorazili něco po sedmé hodině. Zaskočili jsme do obchodu a uvařili jsme si na večeři teplou zeleninovou polévku a těstoviny s pestem.

Více zde.