Restaurace Dublin

13. června 2013 v 11:24 | tmobilek89 |  Každodenní život v Dublinu
V Dublinu jsme navštívili pár zajímavých či méně zajímavých míst, kde jsme se více či méně dobře najedli. Udělali jsme si z toho téměř každopáteční tradici.

Yamamori Sushi

Tuto restauraci jsem navštívila jen jednou. V Dublinu najdete několik restaurací Yamamori. Prostředí restaurace působí velmi impresivně, ale to je asi tak všechno, co můžu o restauraci říct dobrého. Navštívila jsem restauraci u O'Connell Street na nábřeží. Restaurace byla přeplněná, obsluha tak příliš nestíhala a nevěnovala nám příliš pozornost. Usadili nás a podali nám čálek čaje jako pozornost podniku.

V restauraci jsme si dali výběr sushi za 22 euro, bylo to 12 kousků převážně s mořskými plody, některé s lososem či tuňákem. Jelikož jsem již několikrát sushi měla, tak můžu říct, že se jim to moc nepovedlo. Rýže byla taková bez chuti a celkově mi sushi nechutnalo. Pak jsme si na ochutnání objednali ještě hráškové lusky. Ty jsem předtím nikdy neměla. Přinesli nám velkou misku s teplými lusky, které byly posolené, na mě až moc, takže jsem jen ochutnala.

Celkový dojez z restaurace nebyl nic moc, příště bych se tam rozhodně už nevrátila. Navíc jsme museli ještě dost dlouhou dobu čekat na placení.

Kokoro Sushi

Naopak do Kokoru Sushi bych mohla chodit téměř každý den. Je to sice malý sushi bar zastrčený v postranní uličce Lower Liffey Street, ale rozhodně se vyplatí si tam zajím.

Bar nabízí především obědový balíček, který si můžete buď odnést s sebou nebo sníst na některé z barových stoliček přímo tam. Mají tam chladničku, kde si můžete vybrat výběr sushi, podle své chuti a velikosti hladu. Součástí plastové klabičky je většinou už sójová omáčka, nakládaný zázvor a wasabi. Můžete však zvolit balíčky sushi po dvou podle své chuti a dokoupit zvlášť tyto pochutiny. K některým bentům dostanete do kelímku i miso soup. Další variantou je teplé bento, které jsem však nezkoušela. Jedná se o rýži s masovou či vegetariánskou směsí.

Já jsem si tam dala vždycky sushi set s výběrem zhruba 11 kousků sushi a miso soup za shruba 8-10 euro. Polévku jsem se pak časem naučila vařit doma a ta domácí mi chutnala víc, ale rozhodně ta z Kokoru špatná není. A sushi? To nejlepší, které jsem zatím měla. Vyvážená chuť, dobře vypadající i chutnající, prostě jednička. Takže můžu vřele doporučit.

Govindas

Jelikož jsme v Irsku začali preferovat spíše vegetariánskou stravu, popřípadě ryby, snažili jsme se v Dublinu najít i nějakou vegetariánskou a hlavně cenově příznivou restauraci pro páteční večeři. Po dlouhém hledání na internetu jsem narazila na jednu, která má hned tři pobočky. My jsme navštívili tu na Aungier Street. Je to jen kousek od Dame Street a rozhodně tam stojí za to jít, pokud chcete ochutnat něco zajímavého.

Jedná se o vegetariánskou restauraci s indickou kuchyní. Nabídka jídla je převážně stejná. My jsme zde byli dvakrát a pokaždé jsme si vzali velký talíř s výběrem jídel, který nás přišel na zhruba 10.5 euro. Byla na něm kari rýže, opečené brambory, velmi chutné lasagne s čočkovou náplní, tofu, zeleninová omáčka, prostě taková barevná a hlavně chutná všeho chuť s opravdu mírně pálivou chutí.

Zaytoon

Jedná se o perskou restauraci. V Zaytoon jsem zkusila svůj první humus. Je to taková jakoby pomazánka či kaše z cizrny a sezamové pasty, která se může různě variovat. Navštívila jsem restauraci na Aungier Street, která je docela daleko od centra, ale blízko mé univerzitě. Mají však i pobočky jinde. Cenově tam zrovna nejhorší není, ale kvalita nic moc. Jako obvykle si můžeme jídlo sníst na místě nebo odnést s sebou.

Já jsem zvolila druhou variantu a odnesla si s sebou humus&chleba za 4 eura. Podle Amira, který pochází z Izraele, se humus ani zdaleka nepodobal tomu, jak má vypadat, a jak jsem pak sama usoudila, tak ani tak nechutnal. Nebylo to špatné, ale do originálního podání to má rozhodně daleko.

Mezza Lebanese Restaurant

Do této restaurace jsem se dostala hned třikrát. Než abychom tam šli pro chutné jídlo, byla to spíše rychle varianta, jak se najíst. Dali jsme si tam dvakrát falafel, který byl překořeněný a podle Amira připravený a hlavně podávaný podivným způsobem. Je to prostě taková průměrná restaurace s rychlým občerstvením. Dali jsme si tam i jehněčí gyros a ten byl aspoň o trochu lepší, i když podávání bylo taky zvláštní. Dostali jsme rozevřenou tortillu, na které byla vedle sebe rozmístěna zvlášť zelenina, maso a majonézová omáčka, takže se to velmi špatně jedno a bylo to šíleně tučné.

Taste of Brazil

Do této restaurace mě pozval kamarád z Brazílie. Říkal, že tam docela dobře vaří. Šli jsme tam na dvouchodové menu za 10 euro, kde jsem si mohla vybrat variantu hlavní chod+dezert nebo hlavní chod+zákusek. Nakonec jsme to tak zkombinovali, že jsem ochutnala jak předkrm v podobě kuřecího masa pod bramborovou kaší (Escondidinho de frango), která byla docela dobrá, jak hlavní chod jsem si dala kuřecí salát s ananasem a bramborovými "křupínky" a majonézovou zálivkou (Salpicao no ninho de batata-palha com abacaxi grelhado) a od něj jsem ještě ochutnala steak se sýrem a rýží. A na závěr jsme si dali mrkvový dezert s čokoládou a zmrzlinou (Bolo de cenoura e chocolate). Ten mi opravdu moc chutnal. K pití jsme si dali Guarada nápoj, který mi chutnal.

Celkově bych to zhodnotila jako příjemnou restauraci s průměrným jídlem, ale myslím, že brazilská kuchyně může být jistě zajímavější a chutnější než z této restaurace.

Nyonya Malaysian Restaurant

Do této restaurace jsem byla pozvána zas svou malajskou kamarádkou Zoey. Říkala, že tam vaří moc dobře a tak jako u brazilské restaurace, tak i u této musím říct, že dobře tam vaří, ale už by se tam asi po druhé nevrátila. Navíc cenově je to tam trochu dražší než u ostatních restaurací, kde jsem byla. Za předkrm+hlavní jídlo tam dáte 20 euro, s tím že kamarádka měla ze slevového portálu slevu 1+1 zdarma, takže za nás obě platila jen 20 euro. Restaurace je ale velice příjemná a nachází se na Dame Street, což je blízko centra.

Na pití jsem ochutnala Milk Tea, což je kombinace mléka, čaje a nějakého syrupu. Připadalo mi to jako anglický chlazený čaj. Vypadalo to sice zajímavě, ale můj šálek čaje to nebyl. Pak jsme si dali předkrm v podobě Satay - Ayam, což byly malé špízy s kuřecím masem s omáčkou. Jako hlavní chod jsem si na radu Zoey objednala Nasi Lemak, které vypadalo na talíři velmi hezky. Jedalo se o rýži vařenou v kokosovém mlíce (to tam ale příliš cítit nebylo, rýže byla trochu bez chuti), vařené vejce, pražené buráky, ančovičky, salátovou okurkou, chilli omáčkou s cibulí a kuřecím kari. Musím však uznat, že porce byla více než dostačující a najedli jsme se opravdu dobře.

Cukrárna

Připojím i jednu cukrárnu, kde jsem kupovala Amirovi narozeninový dort. Stál mě 35euro, ale vůbec nám nechutnal. Asi jsem zvyklá na jiný, ale byla to samá šlehačka s mascarpone, málo těsta a v tom kyselé čerstvé ovoce, takže vřele NEdoporučuji The Cake Butique na ulici Capel Street.

Pokud můžu všeobecně zhodnotit irskou kuchyni, tak mě moc nenadchla. Fish and chips nemám ráda, irish stew je pro mě nevýrazný jehněčí vývar se zeleninou a irská káva mi také nechutnala (šlehačka ani whisky mi nějak nesedla celkově), ale rozhodně si to musí každý vyzkoušet, ať si udělá obrázek sám. Jediné irské, co mám ráda, je Guinness.. Proto jsem raději během svého pobytu zkoušela jídla a nápoje jiných národů, kterých je v Irsku spousta, jelikož především Dublin je multikulturní město. Naučila jsem se vařit především izraelskou kuchyni, která mě naprosto uchvátila.

Falafel & Kebab

Tato restaurace se nachází velmi blízko Temple Bar. Dlouho jsme hledali s přítelem nějakou restauraci, která by uměla udělat dobrý falafel, a to co jsme našli v této restauraci bylo asi to nejlepší z nejhoršího, co Dublin nabízí. Takže pokud budete v Dublinu a budete mít chuť na dobrý falafel, tak tato restaurace je velmi dobrou volbou. Navíc nám bylo řečeno, že chystají nové menu s tahini omáčkou a ambou, což jsou dvě z omáček, které by neměly při přípravě falafelu chybět. Pečou sice domácí lafa chleba, ale v nabídce chybí pita chleba, který by měl být v nabídce každé takové restaurace.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama